Meist

Vahavalgus on 100% puhtast eestimaisest mesilasvahast küünalde valmistamisega tegelenud juba ligi 6 aastat. Meie ettevõte on perekonna väikeettevõtmine, kus hoolitseme algusest lõpuni kõige eest ise. Ja seda 3 lapse kasvatamise ja muude toimetuste kõrvalt. Meie 8aastane tütar on tutvustanud tihti meid uutele tuttavatele uhkusena küünlategijate ja meemüüjatena.

Alguse sai meie küünalde tegemise armastus sellest, et saime koostööd tegeva mesiniku käest endale küünalde tegemiseks ühe vormi ja mesilasvaha. Hakkasime valama küünlaid endale põletamiseks ning kinkimiseks. Kuna hästi lõhnavatest käsitööküünaldest olime nii ise kui ka olid kingisaajad väga rahul, siis tekkis mõte hakata neid kaunikesi müüma. Seoses müügisooviga tuli luua ka ettevõte. Oleksime võinud küünalde tegemiseks valida ka mõne muu materjali, kuid jäime mesilasvahale truuks just tema eestimaisuse, looduslikkuse ja lummava lõhna tõttu.

Alguses hakkasime müüma käsitööna ja hingega tehtud küünlaid palju laatadel. Seetõttu oli meie firma esimene nimi Laadakraam OÜ, kuna müüsime ka mett ja vahvleid. Aja jooksul hakkas aga omatoodetud käsitööküünalde müümise osakaal muu kaubaga võrreldes suurenema ning üleriigilised pandeemiapiirangud sulgesid päris tükiks ajaks ka laadad. Nii me hakkasime aina enam keskenduma just küünalde valmistamsele ja turustamisele läbi Voog´i e-poe. Ettevõtte sai uue nime Vahavalgus OÜ, et rõhutada seda, et müüme oma kaua tehtud kaunikesi. Nagu me ise hellitavalt kutsume, siis on Vahavalgus üks meie lapsukestest.

Ühest küünlavormist on ajapikku saanud mitukümmend eri suuruse ja kõrgusega küünlasorti. Meie müüdavate küünalde valik on aastati erinenud. On juurde tulnud uusi sorte ja ka oleme vähendanud teatud küünalde tootmist. Eks need küünlavariandid ootavad taas oma aega, et uuesti neid teha ja müüki panna. Hetkel kuuluvad meie mesilasvahast tehtud käsitööküünalde tootevalikusse nii klassikalised: kärjelehest keeratud küünlad, antiik- ja teeküünlad kui ka dekoratiivsed: mitmesuguste mustritega küünlad.

Kõik meie küünlad sobivad imeliselt jõulukingituseks igale inimesele olenemata vanusest, soost jne, sest nad on tehtud meie oma kodumaa meekorje aladelt pärit looduslikust mesilasvahast. Tootevalikust leiab igaüks omale sobiva variandi. Kärje-, antiik- ja teeküünlad on neile, kes eelistavad ühtlaselt põlevat küünalt ja oma küünla eest mitte nii palju hoolt kanda. Dekoratiivsed küünlad sobivad neile, kes soovivad rohkem oma küünlaga tegeleda (küünla äärte sissepoole mudimine ja tahi lõikamine) või kasutada ka sisustuselemendina.

Alati püüame võimaluste piires vastu tulla ka oma klientide erisoovidele. Nii oleme koostööd teinud erinevate filmi (nt Apteeker Melchior)- ja reklaamitegijatega.